Yüzdeki lekeler nasıl yok edilir ?

Yüzdeki lekeler nasıl yok edilir ?

Bir çok bayanın en önemli sorunlarından biri yüzde oluşan lekelerdir. Bunları yok etmek için doğal ürünlerden nasıl karışım yapılır bunlardan bahsedeceğim.

 1. KARIŞIM:

Gerekli malzemeler:

2 Çay kaşığı sirke

1 çay kaşığı limon suyu

1 Çay kaşığı su

Hazırlanışı: Malzemeler iyice birbirine karıştırılır ve cilt gece pamukla silinir. Sabahları ise silinerek temizlenir.

yüzdeki lekeler nasıl ortadan kaldırılır

yüzdeki lekeler nasıl ortadan kaldırılır

2.KARIŞIM:

Gerekli malzemeler:

1 Tatlı kaşığı süzme yoğurt

1/ limon

Hazırlanışı:

Limon suyuyla beraber yoğurt karıştırılarak bir çay tabağına koyulur. Temiz cilde bolca sürülür ve 5 dakika sonra kalan kısmıda sürülür. Yarım saat bir saat sonra , elinizle ovarak yüzdeki tabakanın bir kısmı kese yapar gibi ovularak çıkarılır. Geriye kalan ince zar şeklindeki kısımı çıkarmadan yatıyoruz. Sabah cildinizi yıkayıp kreminizi sürebilirsiniz.

3.KARIŞIM:

Gerekli malzemeler:

1 Çay kaşığı beyaz zencefil tozu

Yumura akı

Hazırlanışı:

Malzemeler karıştırıldıktan sonra hazırlanan karışım cilde sürülür ve 10 dakika bekledikten sonra ovarak çıkarılır.( Hassas ciltlerde istenen sonuç alınamayabilir )

 

Not: Bu ürünü hazırlarken içeriğinde kullanılan herhangi bir maddeye duyarlılığınız olabilir. Lütfen bu karışımı yaptıktan sonra kolunuzun iç tarafında küçük bir kısımına sürüp bir süre bekleyiniz. Eğer kızarıklık oluştu ise asla kullanmayınız. Burda yazılanlar bilgi amaçlı olup uygulamalardan doğan sorumluluklar site sahibini sorumluluk altına almaz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ