Yağ Yakan 3 Mucizevi Besin

Yağ Yakan 3 Mucizevi Besin
Obezitenin hızla artığı çağımızda kilo sorunu tıbbın önemli konularından biri haline geldi.Öyleki yakın gelecekte bu konuda ihtisas dalının oluşması kaçınılmaz olacaktır.
Peki çağımızın bu tehlikeli hastalığının önüne nasıl geçebiliriz.İşte bir kaç basit gıda önerisi…

1-Avokado:

Avakado içinde bulundurduğu Omega 9 yağ asidi ile metabolizma hızını artırarak yağın enerjiye dönüşmesini sağlar.Böylece hızlanan metabolizmada yağ yakımıda hızlanmış olur.

2-Badem,Fındık ve Ceviz:

Bu kuruyemişlerden günde 30 gram tüketerek yağlanmayı azda olsa azaltabilirsiniz.
Barındırdıkları vitamin ve mineraller ile uygun miktarlarda tüketildiklerinde vucudun ihtiyaç duyduğu bir çok vitamin, mineral ve yağ asitlerini bu kuruyemişlerden almanız mümkün.

3-Deniz Mahsülleri

Balığında dahil olduğu bu guruptaki yiyecekler hem sağlıklı besin kategorisinde yer almakta hemde içeriğindeki yağ asitleri ile kalp ve damar dostudur.
Balık yada diğer deniz mahsüllerinin tüketilmesinden sonra  tokluk süresi diğer gıdalara oranla daha fazla sürmektedir. Bu gıda grubunun tüketilmesi vucutta Leptin denen hormonu tetikleyerek doyma hissi yaratır.
Leptin hormonu tokluk hormonu olarak bilinir ve tokluk hissini beyindeki hipotalamusa bildirerek yeme içgüdüsünü azaltır.
 Böylece yeme içgüdüsünü azaltarak vucudu ihtiyacından fazla gıdayla yormamış oluruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ