Şeker Hamurunun Çocuğunuz Üstündeki Zararının Farkında mısınız?

Şeker Hamurunun Çocuğunuz Üstündeki Zararının Farkında mısınız?

Şeker hamuru son günlerde özellikle başta pasta olmak üzere kurabiye vb birçok üründe kullanılmaya başladı. Hatta artık pastalar şeker hamuru olmadan olmuyor. Şeker hamuru ile yapılan ürünler gerçekten de görsellik açısından muhteşem oluyorlar. kurabiye2

Çocuklarımızın doğum günü için konsept belirlediğimizde, muhakkak pastası da bu konsepte uygun olarak bol şeker hamuru ile yapılıp teslim ediliyor. Günümüz de bu şeker hamuru sayesinde bir pastacılık furyası oluşmuş durumdadır. Her bir şeker hamurlu konsept özel sipariş pasta ortalama 200-350 tl arasında satılmaktadır. Peki bu muhteşm görünüm sağlayan ve çocuklarımızın çok severek yedikleri şeker hamurları sizce sağlıklı mı? Çocuklar üzerinde etkileri var mı?

Bu konuda bir çok araştırma yapıp uzmanlara sormak tamamen gereksiz. Büyük zincir mağazalarda da artık satışa koyulan bu şeker hamurundan bir adet alıp arkasındaki içerik vb yazıların bulunduğu kısmı okumanız yeterli olacaktır. Bizde bu furyaya uyup sırf muhteşem görüntülü pasta yapmak amacı ile büyük bir zincir marketten kapalı paket şeker hamuru aldık. İlk defa aldığımız bu şeker hamurunun nasıl yumuşatabileceğimi bilmediğimden dolayı paketin arkasında yazacağını umarak okumaya başladım. Okuduğum uyarı kısmını görünce şeker hamurunu çöpe attım. Şeker hamuru ile olan o muhteşem pastaların çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin açıkça yazıldığı bir satır vardı ve bu yazılar çok küçük puntolar ile yazılmıştı. İşte sizler için resmini çektim. Şeker hamurunun bir çok renginde bu katkı maddeleri bulunuyor.

şşeker hamurunun çocuğa zararları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ