Renk Klavuzu ile Gizli Şekilleri Bulma Etkinliği ve Materyalleri

Renk Klavuzu ile Gizli Şekilleri Bulma Etkinliği ve Materyalleri

Bu etkinlik ile çocuklarınıza numaralara göre farklı renkleri boyatarak karmaşık şekiller arasında gizlenen nesneleri bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu etkinlik ile kazanılan beceriler;

  • Renk ve numara eşleştirme,
  • kalem tutma,
  • boyama,
  • dikkat yeteneğinin artması,
  • Rakkamları Öğrenme

Aşağıdaki materyalleri ilk olarak bilgisayarınıza kaydedip daha sonra yazıcıdan döküm alınız. Açıklamalarda yazıldığı şekilde uygulattırınız.

 

1- Bu resimdeki “0” numaralı alanları kırmızı renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 0 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

1

 

2- Bu resimdeki “2” numaralı alanları mavi renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 2 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

2

 

 

3- Bu resimdeki “3” numaralı alanları mavi renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 3 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

 

3

 

4- Bu resimdeki “11” numaralı alanları yeşil renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 11 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

 

4

 

 

 

5- Bu resimdeki “5” numaralı alanları kırmızı renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 5 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

5

 

 

6-Bu resimdeki “12” numaralı alanları sarı renge boyayın. diğerlerini farklı renge boyayın. Sonuçta 12 numaralı alanlar boyandığı zaman hangi gizli şekli buldunuz?

6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ