Mars Gıda Çikolatalarını Türkiye’de de Toplatıyor

Mars Gıda Çikolatalarını Türkiye’de de Toplatıyor

Mars çikolata Hollanda da çikolataların içinden plastik parçaları çıkması sonucu 3 ülkede çikolatalarını toplatma kararı almıştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Çikolatalar Türkiye’den de toplatılmaya başlnıyor.

Mars Gıdaya ait Yetkililerin yaptığı resmi açıklamaya göre çikolatalardan çıkan plastik parçalarının zehirlenme riski taşımadığını bildirdiler. Açıklamada Mars Gıda Türkiye’nin, Hollanda’da ki fabrikasında üretilip Türkiye’de satılan Snickers 5’li Paket, SNICKERS 80 gr ve SNICKERS Minis 206 gr çikolataları arasından kısıtlı sayıda ürünü tedbir amaçlı olarak toplatma kararı aldığı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada tüketicilere bilgi verilip iletişim için numara belirttiler. İşte o açıklama;

“Söz konusu etkilenme ihtimali, Türkiye’deki toplam ürünlerimiz arasında oldukça sınırlı bir ürün yelpazesini içermektedir ve yukarıda bahsi geçen ürünler arasında yalnızca Hollanda’da üretilenler açısından bir risk söz konusudur. Hollanda fabrikasında üretilen ve yukarıdaki TETT ile parti numarasına sahip ürünler dışında herhangi bir çikolata veya paketli ürünümüz bu durumdan etkilenmemiştir. Mars’ın başka bir fabrikada üretilmiş herhangi bir ürünün etkinlenmiş olması söz konusu değildir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

tuketici.TR@effem.com

0212 213 6300

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ