Lazer epilasyon nedir ? Kalıcı çözüm sunar mı?

Lazer epilasyon nedir ? Kalıcı çözüm sunar mı?
Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmanın en kesin çözüm yoludur. Epilasyon lazer kullanlarak tüyleri kesmen yada tamamen ortadan kaldıran kaldırılması işlemidir.
Lazer 1990’lı yıllardan sonra güvenli kullanımı ile güzellik endüstrisinin en önemli araçlarından biri olmuştur. Kullanılan lazerin insan sağlığına bir zararı olmadığı FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayı ile ispatlanmıştır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır ?

Lazer epilasyon sağlıklı bir yöntem olsada alanında uzman olmayan kişilere yaptırmak olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle daha güvenli merkezler tercih edilmelidir.
Epilasyona başlanmadan önce işlemin uygulanacağı bölgedeki kıllar jilet yada başka bir araçla kısaltılmalıdır.Daha sonrasında ise lazerle bu bölge taranır. Burada en önemli ayrıntılardan biri kişinin kıl ve ten rengine göre lazerin değeri ayarlanır. Buradaki amaç kıl kökünü etkileyecek en uygun atışı yaparak işlemi başarıya kavuşturmaktır.
Lazer epilasyonda bölgeye göre işlem süresi değiştiği gibi, lazerin dozu ve uygulama süreside değişebilmektedir.

Lazer epilasyon hangi bölgelere yapılmaktadır ?

Lazer epilasyon vucudun her bölgesine rahatça uygulanmaktadır. Tabi en önemli ayrıntılardan biri herhangi bir cilt sorunu yada başka bir problemi bulunan kişilerin, önce hekimie danışıp işlemin yapılmasında bir sakınca olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

Lazer epilasyonun bilinen bir zararı yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, lazer uygulaması sonrası en az 50 koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve direkt güneşe maruz kalınmamalıdır.

Lazer Epilasyonun Süresi ne kadardır ?

Uygulama bölgesinin büyüklüğüne, kişiden kişiyede değişir. Ortalama lazer epilasyon süresi seans başına 5-10 dakika arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanamaz ?

-Kanser Hastalarına

-Cilt hastalığı olan kişilere

-Bronzlaşmış yada güneşlenmiş kişilere

-Gri tüyleri olan kişilere lazer epilasyon uygulanmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ