Karne kapağı yapımı

Karne kapağı yapımı

Dönem sonu geldi şu günlerde öğrencilerin karneleri için süslü karne kılıfları yapılmaktadır, bu yazımızda sizler için birkaç yapılmış örnek karne kılıfı yayınlayacağız. Bu etkinlikte kullanacağımız malzemeler sırasıyla şunlardır.

1- Mukavva kartonu veya fon karton

2- Renkli evalar

3- Kurdele makas delgeç yapıştırıcı

İlk olarak 2 A4 boyutunda yan yana koyulmuş şekli ile fon kartonumuzu kesiyoruz, daha sonra A4 kağıdının bir tanesini fon kartonu tam ortasına koyarak iki yanını kıvırıp kapak şeklinde getiriyoruz, kıvrılan kısım avuçların tam ortasından geçtiği birer delik açıp bir şönil ile bağlıyoruz.Ardından   yaptığımız kapağın üzerini evalar ile süslüyoruz. Aşağıdaki resimden bitmiş halini görebilirsiniz.

2. Örneğimiz için fon kartonu A4 boyutunda biraz daha büyük boyutunda alıyoruz  2 adet fon kartonunun kenarlarından 3 kenarını yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz . Açık kalan kenarına delgeçle delik açıp kurdele veya şunun ile bağlıyoruz  daha sonra üzerini süslüyoruz Eva ile  Dilerseniz üzerine çocukların üstüne yazabilirsiniz  bu örneğimizde ait görseydi Aşağıda bulabilirsiniz 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ