Çoçuklarınızla Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Çoçuklarınızla Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Burada, çocukları ve sizİ mutlu ve aktif tutacak 20 kapalı alanda oynanabilecek oyun var . Çocukları TV veya video oyunlarından uzaklaştırarak keyifli vakit geçirtebilirsiniz.

Yağmurlu ve karlı havalarda hepimizin çocukları yapacak birşey bulamamaktan şikayet ederler. Bu oyunlar hem onları mutlu edecek hemde sizleri eğlendirecek.

1-Kapalı alanda bowling

Su şişelerini tekrar kullanmanın harika bir yolu (ya da kapalı bir bowling seti satın alabilirsiniz). Salonun ya da oturma odanızın sonunda altı su şişesi koyarak oynayabilirsiniz. Başlangıç çizgisine bir dizi koli bandı yerleştirin. Orta büyüklükte bir top al ve bowlinge başla! Eğer istersen, skoru yaz ve sonunda kupa ver. (Not: su şişelerini suyla doldurun veya oyunu daha da zorlaştırmanız gerekiyorsa, bunları bir miktar suyla doldurun. Üstlerini sıkıca kapatmayı unutmayın!)

çocuklar için evde yapılacak aktiviteler

2-Donma Oyunu

Çocuklarınızın en sevdiği şarkılardan bazılarını seçin ve sesi açın. Müzik duruncaya kadar dans etmelerini isteyin. Ne zaman olursa olsun, kendilerini buldukları pozisyonda ,tek bacakları üzerinde olsa bile donmak zorundadırlar. Oyunu daha da zorlaştırmak için, çocuklara belirli pozlarda dondurma yapmasını isteyin: hayvanlar, şekiller, harfler veya yoga duruşları. Özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklar bu oyunu çok seviyorlar.

çocuklar için evde yapılacak aktiviteler 2

3-Hazine avı

Çocuklar gizli nesneleri bulmayı severler özellikle de sonunda bir ödül olduğunu öğrendiklerinde. İpuçları olan birkaç kağıt parçasına yaz, tabi yaratıcı olmak oyuna renk katacaktır. Çocuğunuzun atıştırmalık veya tahıl kasesinin içinde olduğu gibi, ilk ipucunu kolayca bulabileceğiniz bir yere yerleştirin. Ardından, evin içinde istediğiniz kadar ipucu bırakarak nihai ipucu için bir iz bırakın. Bu arada ipuçlarını takip ederken 2.3. ipucundan sonra küçük paralar koyarak sonundaki büyük hedefe teşvik edebilirsiniz. Bu sayede çocuklar bütün paraları toplayıp sonunda domuzcuk bankalarına koyarlar. En şaşırtıcı oluşturmak istiyorsanız

4-Kart oyunları

Kart oyunları genç zihinleri zorlamak ve kapalı alanlarda saatlerce eğlenmek için harika bir oyundur.. Bir kutu kart alın ve oynayın. Çocuklar için bir çok kart oyunu mevcut. Uno, hafız kartları gibi…

5-Büyülü ebeveyn

Bir madeni para üç fincandan birine koyun ve bardakları karıştırın. Ardından çocuklarınızın madeni parayı hangi bardağa koyduğunuzu tahmin etmelerini isteyin. Sinsi ebeveynler bardakları masanın kenarına yerleştirebilir ve madeni parayı gizlice yere bırakabilirler. Madeni paranın kaybolduğunu gördüklerinde şaşıracaklar

6-Sıcak Patates

Bu oyun herkesi eğlendirecek. Bir daire hazırlayın ve çocukların daire içinde yere oturmasını isteyin. Müzik açın ve patatesleri (fasulye torbası veya yumuşak top) çemberin etrafında olabildiğince hızlı geçirin. Müzik durduğunda, patates tutan oyuncu çemberi terk eder. Sadece bir oyuncu kalmayıncaya kadar devam edin sona kalan oyunu kazanır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ