Çocuk Etkinlikleri: Yılbaşı Kartı Yapıyoruz

Çocuk Etkinlikleri: Yılbaşı Kartı Yapıyoruz

Yeni yıl gelirken hem okullarda hem de evde yapılan etkinlikler hep yılbaşı temalı olmaktadır. Miniklerimizin severek yapabileceği bir yeni yıl kartı yapmalarına ne dersiniz? İşte yapımı ve kart için kullanabileceğiniz kardan adam boyama materyalleri.

Kardan adam yılbaşı kartı

Kullanılan Malzemeler;

  • Renkli florosanlı karton
  • Simli Karton
  • Şekilli kesen makas
  • Şekilli delgeç
  • Yapıştırıcı
  • Boya
  • Düz beyaz kağıt
  • Yazı kalemi

Yapılışı:

yeni yıl çocuk evde yapılabilecek etkinlikler

Renkli Florasanlı kartonumuzu şekilli makas ile çocuğunuz kartını hangi boyutta yapmak istiyor ise o boyutta kesmesini isteyiniz. Şekilli delgeçler ile kenarlara süs yapabilirler. Daha sonra aşağıdan dökümünü alabileceğiniz kardan adam boyama materyallerini bir yazıcıdan çıkartıp veriniz. Kardan adam boyamalarını dilediği renkte boyamasını isteyin. Daha sonra florasanlı kartona uygun olacak şekilde şekilli kesen makas ile kenarlarından kesip küçültmasini söyleyiniz.

Boyadığı ve kestiği kardan adam resmini florasanlı kartona yapıştırdıktan sonra etrafına dilerse hazır yapıştırma ile dilerse şekilli delge ile simli kartondan süsler yapıp yapıştırıcı ile yapıştırabilir. Yeniyıl kartının ön yüzünü bitirmiş olduk.

Arka yüzü için bir yeniyıl tebriği yazıp yapıştıralım. Dilerseniz ekranda görünen yazıyı çocuğunuz yazma biliyor ise elle kağıda yazdırabilir dilerseniz yazıcıdan çıkarıp verebilirsiniz. Resmi indirip dökümünü alıp yazı kısmını kesip çıkartabilirsiniz. Arka yüzün etrafını yine ister hazır yapışkanlı sticker isterse şekilli delgeç yardımı ile simli kartondan şekiller çıkarıp yapıştırıcı ile süsleyebilirler. Artık yeniyıl kartımız hazır. Hediye olarak aile büyüklerine vermeyi düşünüyor ise kardan adam kısmına kendi resmini yapıştırabilirler.

Kullanabileceğiniz Materyaller:

kardan adam boyama

kardan adam resmi

kardan adam

boyama kardanadam

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ