Cilt Tipine Göre Fondöten Nasıl Seçilir

Meral Tuncer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 19 makalesi bulunuyor.

Cilt Buğday Veya Beyaz Tenli İse; Buğday tenliler açık renk fondöten kullanmamalıdır. Herkes ten rengine uygun fondöten kullanmalı ve fondöten ciltte sırıtmamalıdır. Fondöten seçiminde renk uyumundan ziyade; yapısı da önem taşır.

beya tene fondöten hangisi olur

Yağlı Ciltlere için en uygun fondöten köpük fondötenlerdir. Köpük fondötenlerin sürülmesi çok rahattır ve yüze nefes aldırır. Lekeleri büyük oranda kapatan ve üzerine sürülen pudra ile mükemmel bir uyum sağlayan fondöten çeşitleridir. Sivilce gibi cilt sorunlarına neden olmadığı için; daha çok tercih edilir.

fondöten seçimi

Sivilceli Yüze Fondöten Seçimi; Sivilceli ciltlere fondöten kullanımı önerilmez. Daha fazla sivilce oluşumuna neden olabilirler. Bu yüzden fondöten seçimine dikkat edilmelidir. Hafif kapatıcılarla sadece renk düzensizliği giderilmelidir.

FONDTE1

Kuru Cilt için Fondöten Seçimi;Kuru ciltler için önerilen fondöten su bazlı olan fondötenlerdir. Su bazlı fondötenler akışkan bir yapıya sahip olduğu için, kuru ciltler üzerinde daha iyi durur.

VG Beauty

Kuru Cilde Fondöten Nasıl Sürülür : Kuru ciltlerde fondöten yüzde yamalı bir görüntü yaratabilir. Cildin her tarafı aynı nem seviyesine sahip olmadığından cildi nemlendirmeden fondöten sürülmemelidir. Nemli bir cilt üzerine sürülen fondöten daha iyi sonuçlar verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ