BÜYÜK PATLAMA’DAN GÜNÜMÜZE, DÜNYANIN RESİMLİ TARİHİNE ZAMAN TÜNELİ KİTABI İLE YOLCULUK!

BÜYÜK PATLAMA’DAN GÜNÜMÜZE, DÜNYANIN RESİMLİ TARİHİNE ZAMAN TÜNELİ KİTABI İLE YOLCULUK!

ZAMAN TÜNELİ ile DÜNYANIN RESİMLİ TARİHİNE YOLCULUK!

Peter Goes’un çocuklar için yazıp resimlediği Zaman Tüneli, Büyük Patlama’dan günümüze dünyamızın, kültürlerin, yaşananların resimli tarihini gözler önüne seriyor. Büyük küçük herkese hitap eden kitap, okurlarını adeta tarih içinde bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Zaman Tüneli, dinozorlar çağından Azteklere, Vikinglerden uzay gemilerine uzanan süreçte insanlık ve dünya tarihini resimlerle anlatan bir kitap. hep kitap’ın okurlarla buluşturduğu bu dikkat çekici kitapta, Peter Goes’un hayal dünyasında şekillenen görsellere dönemin gerçekleri eşlik ediyor.

 

Dünyayı güzelleştiren sanatçıları, insanlığı felakete sürükleyen zalim yöneticileri, çağı daha ileriye taşıyan kâşifleri, efsanelere konu olan yaratıkları da Zaman Tüneli’nin sayfalarında bulmak mümkün. Zaman ve mekân uyumunu gözeten, resimlerin ön planda olduğu bu kitap, boyutuyla da dikkat çekiyor.

 

Gül Özlen’in dilimize çevirdiği Zaman Tüneli, 20 Ocak’ta hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

 

“Görsel detayları, kısa notları ile Büyük Patlama’dan Charlie Hebdo’ya kadar yaşananları anlatan bilgi dolu devasa bir kitap. Gözlerinizi okşayacak kadar şık, esprili aynı zamanda da ciddi…”

Yılın En İyi Kitabı, The Sunday Times (İngiltere) Aralık 2015

PETER GOES HAKKINDA

Belçikalı Peter Goes, 1968’de Ghent’te dünyaya geldi. Ghent Güzel Sanatlar Akademisi’nde animasyon eğitimi gördü. Profesyonel hayatını grafik tasarımcısı, illüstratör olarak devam ettirmeden önce tiyatrolarda sahne amiri, teknik yönetmen olarak uzun süre çalıştı. Artık yazıp çizmeden geçirdiği tek bir günü bile yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ