Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Ne Yapmalıyız?

Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Ne Yapmalıyız?

Çocuklarımızı hastalıklardan korunması için vücutlarının hastalıklara karşı dirençli olması gerekir. Direnç ise bağışıklık sistemlerinin güçlü olması ile olur. Peki bağışıklık sisteminin güçlenmesi için biz neler yapmalıyız? İşte cevabı;

  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek için uyku büyük önem taşır. Uyku düzeni olmayan çocuklarda vücut direnci düşmekte ve hastalılara yakalanma riski yüksektir.
  • C vitamini bakımından zengin olan portakal ve mandalina bağışıklık güçlendirici özelliğe sahiptir. Hastalıklara karşı bol miktarda tüketilmelidir, çocuklarda vücut direncini arttırır.Böğürtlen ve kivi; C vitamini içeriyor ve vücut direncini artırarak hastalıklardan korur.  Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler; tam anlamıyla A vitamini, kalsiyum ve C vitamini deposudur.

Boost-Your-Child’s-ImmunityKansere karşı koruyucu özeliği olan siyah üzümü çocuklar çekirdeği ile birlikte bol miktarda tüketmelidir.

  • Karaturp; Antibiyotik özelliklerine sahiptir ve enfeksiyonlara karşı etkilidir. İştah açıcı, idrar söktürücü, karaciğeri kuvvetlendirici ve safra söktürücü etkilere de sahiptir.
  • Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca mide ve bağırsak güçlendirici özelliği de vardır. çocuklar için faydalı besinler
  • Mantar protein değeri yüksektir, hastalıklara karşı direnci de artırır.
  • Üzüm ve yaban mersini C vitamini deposudur.
  • Brokoli, bürüksel lahanası, lahana, karnabahar iyi birer beta karoten kaynağıdır ve serbest radikallerin zararlarına karşı vücudu korurlar. Aynı zamanda C vitamini ve kalsiyum içerirler.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ