Anne Çocuk Etkinlikleri: Balık Yakalamaca Oyun Etkinliği

Anne Çocuk Etkinlikleri: Balık Yakalamaca Oyun Etkinliği

Evde yapılacak çocuk etkinliklerinden en eğlenceli olanlarından birisi de evadan balık tutma oyunu etkinliğidir. Bu etkinliği çocuğunuza yaptırıp sonunda da beraber eğlenerek oynayabilirsiniz.

Balık Yakalamaca Oyun Etkinliği;

Kullanılan Malzemeler:

En az 2 renk kendinden yapışkanlı eva

Ataş

2 adet Pipet

Kalın ip

2 adet karton bardak

Yapıştırma göz

Makas

Yapıştırıcı

2 adet Mıknatıs

 

Yapılışı:

İlk olarak evaların üzerine balık resimleri çizip kesiniz. bir çift balığı alıp tek tarafına 2 veya 3 adet küçük boy, yada 1 adet büyük boy ataş koyup diğer balığı ataşlar arada kalacak şekilde üzerine yapıştırıp bir adet balık elde ediniz. Bu balığın iki tarafına göz yapıştırıp kalem aracılığı ile ağız ve solungaç çiziniz. Bu şekilde en az 10 adet balık yapınız.

IMG_3865

IMG_3866[1]

IMG_3867[1]

IMG_3868

 

Olta için ise ilk olarak pipetin içinden ipi geçirip arka kısmını pipetten çıkmayacak şekilde düğümleyin. Diğer ucuna ise mıknatısı bağlayınız. Bu şekilde içinde ataş gizli balıklarımızı bu oltamız ile yakalayabileceğiz.

Bu yaptığımız oyun en az iki kişi ile oynandığından olta sayısını oyuncu sayısına göre hazırlayınız.  Kağıt bardaklar ise toplanan balıkların koyulması için kullanılacaktır.

Oyun için, ortaya atılan balıkları olta yardımı ile tek tek tutup eşit uzaklığa konulan kağıt bardaklarda toplamak. Yerdeki balıklar bitince bardağında en çok balık toplayan oyuncu kazanan olur.

Bu etkinlik hem eğlenceli hemde yapım aşaması ile eğitici bir evde yapılabilen etkinliktir. İyi eğlenceler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ