2016 yılı Takvimi Yapıyoruz

2016 yılı Takvimi Yapıyoruz

Evde çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz bir etkinlik olan takvim etkinliğinin, yeniyıla girerken çocuğunuzun severek odasını süsleyeceği faydalı bir aktivite olacağına inanıyoruz. Dilerseniz her ay için farklı bir renk ile boyayıp renkleri öğrenmesini sağlayabilir, hatta mevsimlere göre renk seçmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede her renk o mevsimde neyi anımsatıtığını da öğrenmiş olurlar.

Kullanılan Malzemeler;

  • Renkli Karton
  • Yapıştırıcı
  • 1 adet kağıda takvim baskısı ( görselini aşağıdan çıktı alabilirsiniz)
  • 1 adet kardan adam boyama kağıdı ( dökümünü aşağıdan alınız)
  • Yapışkanlı süsler ( yıldız ve kar tanesi vb.)
  • Çocuğunuzun resmi (isteğe bağlı)
  • Pastel Boya
  • Pamuk

Yapılışı ;

Renkli kartonu dökümü aldığınız takvimden yanlardan 5 er cm boşluk kalacak şekilde kesiniz. Üstten kardan adam resmini yapıştırdıktan sonra göz kararı kesersiniz. Aşağıda bulunan 2016 takvimi ve kardan adam boyamalarından çocuğunuzun beğendiği birini seçip sağ tıklayarak kaydedin ve sonra kaydettiğiniz resmi ve takvimi yazıcıdan çıkartın. İlk olarak kardan adamı çocuğunuza dilediği gibi boyatın. Takvimi eğer var ise kenarlarını şekil veren makasla kestirtin. Kartonun üzerine resimde gördüğünüz gibi yapıştırmasını isteyin.

Pamuk ile kartona yapıştırıcı sürüp takvimin etrafına kar süsü verdirtin. Aralarına kar tanesi ve yıldız yapıştırmaları ile süsleyin. Kardan adamın olduğu resimin bir köşesine kendi resmini kesip yapıştırmasını ve takvime adını yazmasını söyleyin. Bir zımba aracılığı ile üstten delik açabilir yada duvarına çift taraflı bir bant ile yapıştırabilir.

Artık takvimimiz hazır.. Şimdiden mutlu yıllar dileriz.

Takvimin bitmiş hali ve yardımcı görseller;

takvim etkinliği

Takvim için;

 

2016 yılı takvimi

Kardan adam boyama Resimleri;

boyama kardanadam

kardan adam

kardan adam resmi

kardan adam boyama

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ