Hamileliğe Nasıl Hazırlanmalıyız?

Hamileliğe Nasıl Hazırlanmalıyız?
Gebelik düşünen anne adaylarının bu 9 aylık süreç içinde önceden bilmeleri gereken, gebeliğini rahat geçirmeleri için yapması gereken ve bebeğini sağlıklı olarak dünyaya getirmesi için önceden bazı kontroller ve tedbirler alması gerekir. Bunlardan en önemlisi akraba evliliği yapanlar için geçerlidir.

gebeliğe hazırlık

Hamile kalmayı planlayan anne adayı gebelikten önce check-up yaptırmalıdırlar. Diş muayenesini de asla unutmamalıdırlar. Yapılacak dolgu veya diş çekimi varsa önceden yaptırmalarında fayda vardır. Hamilelik boyunca diş tedavisi yapılır fakat sorunsuzca olması ve rahat bir gebelik geçirmeniz için bunu önceden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Gebelik planladığınız anda kendinize bir kadın doğum uzmanı seçmelisiniz. Hamilelikten önce genel bir muayene olup gebe kalmak istediğinizi belirtiniz. Doktorunuz sizin gebe kalacağınız en uygun tarihi söyleyecektir. Doktorunuzun size yapacağı önerilere uyunuz.

Gebelik enasında radyasyondan uzak durmanız bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Gebe olduğunuzu düşünmeniz halinde kesin tanı konulmasa dahi radyasyonlu ortamlara girmeyiniz. Önceden check-up yaptırmanız olası bir tomografi çekimini yaptırabilmeniz için önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ