Gebeliğim Boyunca Ne Kadar Kilo Almalıyım?

Gebeliğim Boyunca Ne Kadar Kilo Almalıyım?

Hamileliğin ilk evrelerinden itibaren anne adayında kilo değişimi ve bu kilo alma konusundaki endişeler artmaktadır. Her anne adayına göre değişiklik gösteren kilo alım dengesi, normal bir gebelikte ve ideal kilo ile gebe kalındığında genel olarak ilk 20 hafta 2 kg ve son 20 hafta için 9 kilo olarak belirlenmektedir. Bir çok etkenin bu durumu değiştirebileceğini unutmamak gerekir.

hamilelikte kilo

Hamileliğinde aşırı kilo alan anne adayları doğum yaklaştıkça aldıkları kiloları nasıl geri vereceklerini düşünür ve diyet planlar iken bir çok anne adayı da çocuğunu emzirdiği için diyet programlarından kaçınıp spor yapmayı tercih eder. Diyet yapmayı düşünen anne adayları bu diyeti kendi planlamamalıdır ve muhakkak bir diyetisyen eşliğinde diyet planı oluşturmalıdır. Emziren annelerin yemesi gereken faydalı sebze ve meyveler bu listelerde muhakkak olmalıdır.

Doğumdan çıkıp odaya geçtiğiniz anda vücudunuzda en fazla 9 kilo eksilmiş olursunuz. Hem bebeğinizin kilosu hemde suyun ağırlığı artık vücudunuzda yok. İçiniz rahat olsun sıkı bir spor vücudunuzu eskisinden daha iyi yapabileceğini unutmayın..

hamilelikte-kilo-almamak-icin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ