Ayakkabı Kutusundan Çiftlik Evi Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Çiftlik Evi Yapımı

Bu etkinliğimiz aslında biraz çocuğumuzun hayal gücü ile yaptığı bir etkinliktir. Çocuğunuza aşağıdaki materyalleri verip kendisinden hayalindeki bir evi yapmasını isteyin. Resimdeki ev bir hayal evidir ve okul etkinliğidir. Aslında yapımı çok kolaydır. Resime bakarak kolayca yapabilirsiniz.

Kullanılan Malzemeler;

kartondan çiftlik evi etkinliği

Boş bir ayakkabı vb. karton kutu

Renkli ponponlar

Renkli Elişi kağıdı

Renkli kartonlar

Makas

Yapıştırıcı

Kuş figür resimleri (aşağıda paylaşılmıştır. Döküm alıp kesiniz)

Yapılışı;

Karton kutunun köşelerini açın. Zemini dilediğiniz renkte elişi yada ince karton ile yapıştırı yardımıyla kaplayın. Kutunun üst kapağından resimdeki gibi eve ait duvar ve çatı şeklinde parçalar kesip zemine yapıştırın. Renkli el işi kağıtları ile kaplamayı unutmayın. Yerlere taş görüntüsünde kahverengi veya turuncu yuvarlak şekiller kesip evinizin önüne yol yapın. Kutunun kapağından kalan parçaları mavi elişi kağıdı ile kaplayın. Daha sonra resimdeki gibi dikdörtgen şeklinde bir havuz yapıp zemine yapıştırın. Evin çatısını renkli ponponlar ile süsleyebilirsiniz. Renkli kartonlardan kare ve dikdörtgen şekiller kesip evin kapı ve pencerelerini yapıştırın. Kartondan uzun yol şeklinde parçalar kesip resimdeki gibi araba için yol yapabilirsiniz. En son kuş figür resimlerini aşağıdan döküm alop kartona yapıştırdıktan sonra kesin ve dilediğiniz yerlere yapıltırın. Havuzun içi ve evin çatısına yapıştırabilirsiniz.

Bu etkinlik daha öncede dediğimiz gibi tamamen çocuğunuzun hayal gücü ile yapması gereken bir etkinlik. Biz bu etkinliğe ait resim ve yapılışı örnek olması amacı ile paylaştık. Siz bu malzemeleri ve resmi çocuğunuza gösterip ondan hayalindeki gibi bir ev yapmasını söylemeniz daha güzel bir sonuç verecektir. Aşağıdaki görselleri kullanabilirsiniz. Resimleri açıp kaydedin ve döküm alırken yazıcı ayarlarından küçük boyut seçmeyi unutmayın.

Görseller;

2 3 4 6 7 8 9 10 images images index kleurplaat-wonen

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ